ویزای ICT کانادا  

برنامه انتقال درون شرکتی، راهی برای گسترش تجارت خود به کانادا 

برنامه انتقال درون شرکتی کانادا (ICT) برای صاحبان مشاغل خارجی یا مدیران ارشد که مایلند فعالیت‌های موجود خود را به کانادا گسترش دهند بسیار مناسب است. در این مطلب، جزئیات برنامه ویزای ICT کانادا، از جمله الزامات برنامه، مزایا، فرآیند درخواست و مسیرهای انتقال به اقامت دائم را خواهید آموخت.

ویزای استارتاپ کانادا| سوگیموتو ویزا

برنامه انتقال درون شرکتی کانادا چیست؟

ICT یا Intra Company Transfer یک مدل ویزای کار زیرمجموعه برنامه International Mobility Program یا IMP است، که به صاحبان و کارمندان شرکت‌های بین‌المللی و واجد شرایط این اجازه می‌دهد که مشاغل خود را به کانادا منتقل کنند و از این طریق اجازه کار دریافت کنند.

ویزای ICT کانادا چیست؟

 ICT یا Intra Company Transfer یک مدل ویزای کار زیرمجموعه برنامه International Mobility Program یا IMP است، که به صاحبان و کارمندان شرکت‌های بین‌المللی و واجد شرایط این اجازه می‌دهد که مشاغل خود را به کانادا منتقل کنند و از این طریق اجازه کار دریافت کنند.

ویزای ICT کانادا یک نوع ویزای کار یا ورک پرمیت محسوب می‌شود که به این شرکت‌ها اجازه میدهد کارمندان عالی رتبه و متخصص خود را برای توسعه کسب و کار در کانادا به این کشور منتقل کنند.

به کمک برنامه انتقال درون شرکتی کانادا شما قادر خواهید بود اجازه کار در کانادا دریافت کنید، وارد کانادا شوید و در ادامه به اقامت دائم کانادا Permanent Residence برسید. همسر شما همزمان با شما اجازه کار دریافت خواهد کرد و فرزندان شما هم تا سن 22 سال امکان همراهی شما را خواهند داشت و اگر کمتر از 18 سال سن داشته باشند می‌توانند به صورت رایگان در کانادا تحصیل کنند!

چه کسانی می‌توانند برای برنامه ICT کانادا درخواست دهند؟

برنامه انتقال درون شرکتی برای جذب شرکت های معتبر از سراسر جهان برای گسترش فعالیت های خود به کانادا طراحی شده است.

سه دسته از افراد میتوانند از این برنامه استفاده کنند:

 • مدیران اجرایی ( صاحبان مشاغل، کارآفرینان و سهامداران شرکت‌های موفقی که در حال حاضر سمت‌های اجرایی در آن شرکت دارند و قصد انجام کارهای مشابه در کانادا را دارند.
 • مدیران ارشد و مدیران عملکردی که در حال حاضر در یک شرکت خارجی مشغول به کار هستند و قصد دارند سمتی مشابه در کانادا داشته باشند.
 • کارمندان کلیدی یک کسب و کار که دانش تخصصی پیشرفته ای دارند که منحصر به فرد یا غیر معمول است.

افرادی که یکی از موقعیت‌های فوق را اشغال می‌کنند باید چندین شرط اضافی را که در زیر توضیح داده شده است، داشته باشند تا مجوز کار تحت برنامه ICT را بگیرند.

شرایط لازم برای مهاجرت به کانادا از طریق ICT

کارآفرینانی که صاحب کسب و کارهای موفق در کشور خود هستند، می توانند برای گسترش تجارت خود به کانادا برای ICT WP درخواست دهند. چندین الزام اضافی وجود دارد که کارآفرینان باید برای کسب مجوز کار تحت برنامه انتقال درون شرکتی کانادا ICT رعایت کنند، از جمله موارد زیر:

 • شرکت اصلی باید حداقل 12 ماه (اما در حالت ایده‌آل حداقل 3 سال) قبل از توسعه به کانادا فعال باشد.
 • شرکت اصلی باید از نظر مالی سالم باشد و توانایی پشتیبانی از عملیات خارجی در کانادا را داشته باشد.
 • متقاضی که به دنبال  ورک پرمیتICT است باید حداقل 12 ماه در سه سال گذشته قبل از درخواست مهاجرت با شرکت اصلی کار / درگیر باشد.
 • شرکت اصلی باید با شرکت در کانادا به عنوان یک شرکت مادر، شرکت تابعه یا وابسته مرتبط باشد. و
 • فعالیت شرکت در کانادا قابل دوام  و مستمر خواهد بود و منجر به ایجاد شغل برای کانادایی‌ها خواهد شد.

اگر  شرکت دارای زمینه کاری و ایده اولیه‌ ای باشد که برای اولین بار در کانادا به اجرا درخواهد آمد، افسر مهاجرت موارد زیر را نیز برررسی خواهد کرد:

 • آیا یک طرح کسب و کار درستی وجود دارد که نشان دهد فعالیت شرکت در کانادا یک شرکت مستمر خواهد بود و می‌تواند درآمد کافی برای پوشش هزینه‌های خود و جبران خسارات کارکنان خود ایجاد کند؟
 • آیا این گسترش منجر به ایجاد شغل برای کانادایی ها خواهد شد؟
 • آیا شرکت به اندازه ای بزرگ خواهد بود که به یک مدیر اجرایی یا مدیر در کانادا نیاز داشته باشد؟

برنامه انتقال درون شرکتی کانادا |مبلغ سرمایه گذاری برای گسترش اولیه کسب و کار شما در کانادا

دولت کانادا حداقل مبلغ سرمایه گذاری را برای شرکت هایی که در کانادا توسعه می یابند تعیین نمی کند. با این حال، شرکت ها باید از نظر مالی سالم و دارای سرمایه لازم برای پشتیبانی از عملیات جدید خود در کانادا و استخدام استعدادهای محلی باشند.

بنابراین، طبق تجربه ما، شرکت‌ها باید بتوانند فروش ناخالص جامد بیش از 250,000 دلار در سال و دسترسی به وجوه نقد به مبلغ حداقل  100,000 دلار  را برای پوشش هزینه‌های عملیاتی سال اول نشان دهند. علاوه بر سرمایه اولیه سرمایه گذاری، متقاضیان باید نشان دهند که اگر تا پایان سال اول به خودکفایی نرسند، به وجوه یا دارایی‌های اضافی برای حمایت از کسب و کار در کانادا دسترسی دارند.

شما میتوانید با مشاوره با وکلای مهاجرت ما، بهترین روش مهاجرتی خود را انتخاب کنید!

شروع کن
کارمندان در شرکت | سوگیموتو ویزا

چگونه می توان برای اجازه کار ویزای ICT | برنامه انتقال درون شرکت کانادا اقدام کرد؟

در برنامه انتقال درون شرکت کانادا مانند سایر برنامه‌های مهاجرتی کانادا ، متقاضیان باید ابتدا تأیید کنند که آیا معیارهای واجد شرایط بودن آن برنامه را دارند یا خیر. متقاضیان همچنین باید یک استراتژی محکم در مورد نحوه ارائه پرونده خود به مقامات مهاجرت کانادا ایجاد کنند. در مرحله بعد، متقاضیان باید مدارک قوی برای حمایت از درخواست مهاجرت خود جمع آوری کنند و توضیحات مفصلی را در مورد اینکه چگونه معیارهای واجد شرایط بودن را برآورده می کنند و چرا حضور آنها در کانادا ضروری است، ارائه دهند.

اگر اولین برنامه ICT شماست، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • مرحله 1: ثبت شرکت خود در کانادا به عنوان مادر، شرکت تابعه یا وابسته به شرکت خانگی خود
 • مرحله 2: یک طرح تجاری تهیه کنید که در آن فعالیت های تجاری پیشنهادی، تحقیقات بازار و نحوه برنامه ریزی شما برای اجرای یک عملیات سودآور در کانادا مشخص می شود. مطمئن شوید که برنامه استخدام و پیش بینی جریان نقدی خود را برای حداقل 2-3 سال مطابق با استانداردهای صنعت درج کرده اید.
 • مرحله 3: تمام مدارک مورد نیاز (مانند صورتحساب بانکی، اساسنامه، شواهد صندوق های سرمایه گذاری و غیره) را جمع آوری کنید و درخواست مجوز کار خود را آماده کنید. و
 • مرحله 4: درخواست مجوز کار خود را ارسال کنید و منتظر تصمیم باشید.

ذکر این نکته ضروری است که این فرآیند بسته به ملیت متقاضی بسیار متفاوت است. برخی از کشورها از داشتن توافقنامه‌هایی با کانادا سود می‌برند، که به شهروندان آنها اجازه می‌دهد تا راحتتر به کانادا مهاجرت کنند.

زمان پردازش برنامه انتقال درون شرکتی کانادا

به طور کلی، زمان‌ پردازش برنامه‌ ویزای ICT  استاندارد بوده و می‌توان آن را در وب‌سایت IRCC با توجه به کشور ممحل سکونت متقاضی بررسی کرد.

طبق تجربه ما، موارد زیر میانگین زمان پردازش برای دفاتر خاص در سراسر جهان است:

 • دفتر آنکارا: 6+ ماه
 • دفتر دهلی نو: 3-4 ماه
 • دفتر ابوظبی: 6 ماه به بالا
 • شهر هوشی مین: 3+ ماه

لطفاً توجه داشته باشید که اغلب درخواست‌های ویزای ICT کانادا برای مدیران و کارکنان مدیریتی توسط دفتر CPC-Edmonton در کانادا پردازش می‌شود. به نظر می رسد این دفتر از فناوری پردازش پرونده "Chinook" استفاده می‌کند و بنابراین تصمیمات را به شیوه ای سریع ارائه می‌دهد. اگر درخواست شما به دفتر CPC-Edmonton ارسال شود، احتمالاً در عرض 1-2 ماه در مورد پرونده شما تصمیم گیری خواهد شد. با این حال، در عمل ما متوجه شدیم که نرخ رد از دفتر CPC-ادمونتون معمولاً بالاتر از سایر دفاتر است. بنابراین، داشتن استراتژی با یک وکیل مهاجرت در مورد محل ارسال درخواست خود ممکن است ایده خوبی باشد.

مهاجرت با خانواده به کانادا | سوگیموتو ویزا

به کمک برنامه ICT شما قادر خواهید بود اجازه کار در کانادا دریافت کنید، وارد کانادا شوید و در ادامه به اقامت دائم کانادا Permanent Residence برسید. همسر شما همزمان با شما اجازه کار دریافت خواهد کرد و فرزندان شما هم تا سن 22 سال امکان همراهی شما را خواهند داشت و اگر کمتر از 18 سال سن داشته باشند میتوانند به صورت رایگان در کانادا تحصیل کنند.

وب سایت سوگیموتو ویزا | سوگیموتو ویزا

با تکمیل فرم ارزیابی رایگان، از بهترین برنامه مهاجرتی متناسب با شرایط خود آگاه شوید.

ما به شما کمک میکنیم شرکت خود را از طریق انتقال درون شرکتی به کانادا منتقل کرده و از این طریق، به اقامت دائم کانادا را برسید!

مدت زمان مجوز ویزای ICT کانادا

مجوزهای برنامه انتقال درون شرکتی کانادا معمولاً برای 1 تا 2 سال صادر می شود. اگر متقاضی توسط یک شرکت نوپا استخدام شود، مجوز کار یا ورک پرمیت فقط برای 1 سال معتبر خواهد بود. برخی از اتباع کشورهای معاف از ویزا از ورک پرمیت سه ساله بهره مند می‌شوند. ورک پرمیت را می‌توان برای 2 تا 3 سال دیگر برای مجموع تا 5 سال برای کارکنان دانش تخصصی و 7 سال برای مدیران اجرایی و مدیران تمدید کرد.

با این حال، افسران مهاجرت می‌توانند برای افرادی که در شرکت‌های تازه تاسیس در کانادا استخدام می‌شوند، مجوز کار به مدت یک سال صادر کنند. اتباع ایالات متحده و سایر شهروندان کشورهای معاف از ویزا (مانند استرالیا، بریتانیا، اتحادیه اروپا، ژاپن و غیره) می توانند از توافقنامه های تجارت آزاد کشورهایشان با کانادا بهره مند شوند و مجوز کار 3 ساله ICT را دریافت کنند.

تحت روش ICT کانادا، دریافت مجوز کار یا ورک پرمیت از طریق معافیت ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) (C12) امکان پذیر است. با این حال، در برخی موارد، LMIA مورد نیاز خواهد بود.

دو نکته ضروری درباره ویزای ICT کانادا

اغلب، برنامه های ویزای  ICT کانادا به دلیل ناکافی بودن شواهد یا ارائه ضعیف پرونده تجاری توسط شرکت خارجی، رد می‌شود. در زیر نکاتی در مورد بهبود شانس خود برای گرفتن نتیجه مثبت در هنگام ارسال درخواست مجوز کار ICT آورده شده است:

روی شواهد تمرکز کنید:

بسیار مهم است که در زمان ارسال درخواست مجوز کار ICT خود، تمام مدارک لازم را به افسران مهاجرت ارائه دهید. اغلب، متقاضیان فراموش می‌کنند که مدارک مربوط به مشارکت فعال شرکت خارجی در کسب‌وکار یا اسناد مالکیت شرکت را که افسران مهاجرت می‌خواهند ببینند، به همراه سایر مدارک ارسال کنند. از سوی دیگر، در پرونده انتقال درون شرکتی کانادا اسناد غیر ضروری زیادی که ممکن است افسر را سردرگم کند، وارد نکنید. افسران معمولاً بسیار شلوغ هستند و زمان محدودی برای بررسی درخواست شما دارند.

بنابراین، اگر اسناد نامرتبط زیادی را وارد کنید و اسناد خود را به طور مؤثر سازماندهی نکنید، این خطر وجود دارد که افسران یک مدرک کلیدی را که ارائه کرده‌اید نادیده بگیرند. تمرکز شما باید بر روی ارائه تمام مدارک مورد نیاز و سازماندهی موثر اسناد خود برای آسان کردن کار افسر در پروسه رسیدگی به درخواست شما باشد.

یک سند تجاری محکم برای شرکت خود در کانادا بسازید:

اگرقصد دارید برای راه اندازی ایده جدید کسب و کار در کانادا از برنامه انتقال درون شرکتی و ویزای ICT کانادا استفاده کنید، باید بیزنس پلن قوی و محکمی ارائه دهید. 

طرح کسب و کار شما سند مهمی است که باید همراه با درخواست خود داشته باشید. اغلب، ما می بینیم که متقاضیان یا به طور کامل  بیزنس پلن یا طرح کسب و کار را نادیده می گیرند یا از شرکت‌های دیگری می‌خواهند تا بیزنس پلن را برای آن‌ها آماده کند که یک اشتباه بزرگ در پورسه درخواست ویزای ICT کانادا محسوب می‌شود.طرح های تجاری باید با همکاری وکیل/مشاور مهاجرتی شما که تجربه کافی در امر مهاجرت دارد، تهیه شود، زیرا دارای مولفه های کلیدی در مورد کسب و کار شما، استراتژی ورود به بازار و ارزیابی های امکان سنجی است که افسر اداره مهاجرت  IRCC ارزیابی می کند.

برون سپاری آن به متخصصان غیرمهاجرت ممکن است منجر به عدم همسویی طرح کسب و کار شما با استراتژی مهاجرت و برنامه های تعیین شده توسط وکیل/متخصص شما شود (یا حتی گاهی اوقات با آن در تضاد باشد) که به نوبه خود می تواند منجر به رد  درخواست مهاجرت شود.

مراحل اقدام برای ویزای استارت

جلسه مشاوره

در یک یا چند جلسه مشاوره با مشاور رسمی مهاجرت کانادا و مشاورین کسب و کار ما، با تمامی زوایای پروژه‌های استارتاپی در کانادا و ویزای استارتاپ آشنا می‌شوید

ایده استارتاپی

یک ایده استارتاپی واقعی با توجه به پیشینه حرفه‌ای، تحصیلی و تحقیقاتی شما انتخاب و امکان‌سنجی می‌گردد. این ایده باید در فضای کسب و کار آمریکای شمالی تعریف شود و تحقیقات اولیه بازار روی طرح انجام می‌شود.

تشکیل تیم

یک تیم استارتاپی از 2 تا 5 نفر افرادی که پیشینه‌ی آنها با موضوع ایده استارتاپی همخوانی داشته باشد و قصد همکاری واقعی در پروژه را داشته باشند تشکیل می‌گردد.

بیزنس پلن

بیزنس پلن یابرنامه کسب و کار پروژه استارتاپی توسط تیم تحقیق و توسعه‌ی ما نوشته می‌شود. تیم تحقیق و توسعه‌ی ما با سالها تجربه در زمینه استارتاپ‌های کانادایی و آمریکایی ازپیشتازان عرصه استارتاپ در آمریکای شمالی هستند که بیزنس پلن و پیچ دِک استارتاپ شما را با همکاری شما و با در نظر گرفتن جزئیات طرح آماده می‌کنند.

نامه حمایتی

تیم تحقیق و توسعه با ارسال بیزنس پلن و پیچ دِک تأییده شده به سازمان‌های مورد تأیید، و دفاع ازپروژه، نامه حمایتی (Supporting Letter) استارتاپ شما را در سریع‌ترین حالت ممکن دریافت میکنند.

تهیه مدارک ویزا

با دریافت نامه حمایتی، حال نوبت به اقدام برای ویزای استارتاپ می‌رسد. در این مرحله شما بایدتمامی مدارک مورد نیاز برای اقدام ویزا برای خود و خانواده را آماده کنید. از جمله مهم‌ترین این مدارک نمره زبان حداقل CLB5 برای اعضای تیم استارتاپی می‎‌باشد.

اقدام ویزای استارتاپ

در مرحله اقدام برای ویزای استارتاپ، می‌توان برای ویزای کار نفرات اصلی (Essential Members) تیم استارتاپی اقدام کرد. اقدام برای ویزای کار باید با توجه به سیاست‌های از قبل تعیین‌شده تیم باشد، چرا که اقدام برای ویزای کار مزایا و معایب خاص خودش را دارد.

ورود به کانادا

بعد از تأیید ویزای استارتاپ، شما به همراه خانواده خود می‌توانید با ویزای اقامت دائم (PR) وارد کاناداشوید و طرح استارتاپی خود را شروع کنید.

سایر روش‌های مهاجرتی

بیشتر