مهاجرت به کانادا، بلیط شما به یک زندگی جدید

کانادا، سرزمین فرصت‌ها و زیبایی‌های طبیعت، مهاجران زیادی را از سراسر جهان به خود جلب می‌کند. این کشور که دومین کشور بزرگ جهان است، مزایای زیادی برای ارائه به مهاجران دارد. فرهنگ متنوع، طبیعت دلپذیر، و سیستم‌های عالی مراقبت‌های بهداشتی و آموزشی، کانادا را به یکی از پرطرفدارترین مقاصد مهاجرت تبدیل کرده است. انگیزه‌هایی همچون فرصت های شغلی بهتر، تحصیل، یا صرفاً کیفیت زندگی بهتر از دیگر شاخص‌های افزایش مهاجرت به کانادا است.

ویزای استارتاپ کانادا | سوگیموتو ویزا

 صفر تا صد مهاجرت به کانادا

اگر کانادا را به عنوان مقصد نهایی برای سکونت و خانه جدید خود در نظر دارید، گزینه‌های مختلفی پیش روی شماست. از میان راه‌های مهاجرت به کانادا مانند اکسپرس انتری، برنامه نامزد استانی (PNP)، اسپانسرشیپ خانواده، یا مهاجرت به کانادا برای تحصیل می‌توانید یکی را انتخاب کنید. هر برنامه مجموعه ای از معیارها و الزامات واجد شرایط بودن خود را دارد، بنابراین بسیار مهم است که اطلاعات کلی در مورد روش های مهاجرت به کانادا کسب کرده تا بتوانید بهترین و مناسب‌ترین راه برا انتخاب کنید.

مزایای مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کشوری دیگر یک تصمیم بزرگ است و مزایا و شرایط خاص خود را دارد. کانادا به دلیل طبیعت خوب، کیفیت زندگی و فرصت‌های پرسود مختلف، مقصدی محبوب برای مهاجران است. با این حال، برخی از عوامل وجود دارد که باید قبل از حرکت در نظر گرفته شود. در این بخش به مزایای مهاجرت به کانادا می پردازیم.

کیفیت زندگی

کانادا به دلیل برخورداری از مراقبت های بهداشتی، تحصیلی و مزایای اجتماعی عالی، همواره به عنوان یکی از بهترین کشورها برای زندگی در رتبه بندی قرار می گیرد. دولت برنامه‌های مختلفی را برای اطمینان از دسترسی مهاجران به این امکانات ارائه می‌کند و آن را به مقصدی جذاب برای افرادی که به دنبال کیفیت زندگی بهتر هستند تبدیل می‌کند.

فرصت های شغلی

نیروی کار کانادا به نیروی کار ماهر در بخش های مختلف نیاز دارد. مهاجرانی که در زمینه های خود واجد شرایط و با تجربه هستند، شانس بالایی برای یافتن شغل در کانادا دارند. این کشور همچنین برنامه های متعددی را ارائه می‌دهد که به مهاجران کمک می‌کند تا مشاغل خود را راه اندازی کنند و فرصت های شغلی برای دیگران ایجاد کنند.

تنوع فرهنگی

کانادا کشوری متنوع و پذیرای مردم از هر فرهنگ و پیشینه ای است. این تنوع فرصت‌های منحصر به فردی برای رشد و یادگیری مهاجران ایجاد می‌کند. تنوع فرهنگ‌ها، قومیت‌ها و مذاهب گوناگون منجر به ایجاد جامعه‌ای بی‌نظیر و آزاداندیش شده است. جذابیت تنوع کانادا به قرن نوزدهم برمی گردد، زمانی که ایرلند و چین مردم خود را برای کار در راه آهن فرستادند. امروزه تورنتو یکی از بالاترین درصد مهاجران را در میان شهرهای بزرگ جهان دارد. کانادا با میراث فرهنگی غنی خود به یک مقصد مهاجرتی مطلوب برای افراد از همه اقشار تبدیل شده است. 

اقامت دائم کانادا

روش های مهاجرت به کانادا متنوع است. برای مهاجرت به کانادا، می‌توانید از طریق برنامه‌هایی مانند اکسپرس اینتری، برنامه نامزد استانی، حمایت مالی خانواده و مهاجرت تجاری اقدام کنید. 

در این بخش خلاصه‌ایی از راه‌های مهاجرت به کانادا که منتهی به دریافت PR یا اقامت دائم کانادا می‌‌‌شوند را برای شما گردآوری کرده‌ایم.

مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارتاپ، برنامه ای است که برای کارآفرینان خارجی که ایده های نوآورانه دارند و می‌خواهند در کانادا کسب و کار راه اندازی کنند، طراحی شده است. دولت کانادا به چنین کارآفرینانی همراه با اعضای خانواده آنها اقامت دائم ارائه می‌دهد. این برنامه برای افرادی از هر کشوری در جهان که بودجه، مهارت و تجربه لازم برای راه اندازی یک استارتاپ موفق در کانادا را دارند، آزاد است.

برای درخواست ویزای استارتاپ، ابتدا باید تعهدی را از یک سازمان تعیین شده در کانادا تضمین کنید. این می تواند یک صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر، گروه سرمایه گذار فرشته یا انکوباتور کسب و کار باشد. پس از امضای توافق نامه، می توانید برای ویزای استارتاپ درخواست دهید و نشان دهید که ایده کسب و کار شما نوآورانه، قابل اجرا و دارای پتانسیل رشد است.

اگر درخواست شما تایید شود، شما و اعضای خانواده‌تان می‌توانید به عنوان مقیم دائم به کانادا مهاجرت کنید. این به شما امکان می‌دهد به تمام مزایای شهروندی کانادا از جمله مراقبت های بهداشتی، آموزشی و خدمات اجتماعی دسترسی داشته باشید.

برنامه ویزای استارتاپ یک فرصت عالی برای کارآفرینانی است که ایده‌ای نوآورانه دارند و می‌خواهند آن را در کانادا زنده کنند. کانادا با محیط کسب و کار حمایتی، نیروی کار با استعداد و صنعت قوی فناوری، مکانی عالی برای شروع و رشد کسب و کار شما است.

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری

برنامه اکسپرس اینتری کانادا یک سیستم آنلاین است که به کارگران خارجی ماهر اجازه مهاجرت به کانادا را می‌دهد. این برنامه فرصتی عالی برای کسانی است که می‌خواهند زندگی جدیدی را در کانادا شروع کنند و آینده شغلی خود را افزایش دهند.

برای درخواست این برنامه، داوطلبان باید شرایط خاصی از جمله سن، تحصیلات، تجربه کاری و مهارت زبان را داشته باشند. متقاضی می‌تواند بر اساس این فاکتورها تا 1200 امتیاز کسب کند و متقاضیانی که بالاترین امتیاز را کسب کرده‌اند می‌توانند برای درخواست اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

برنامه اکسپرس اینتری کانادا دارای سه دسته اصلی است:

  1. نیروی کار متخصص فدرال (Federal Skilled Worker Program)
  2. نیروی متخصص فنی فدرال (Federal Skilled Trades Program)
  3. کلاس تجربه کار کانادایی (Canadian Experience Class)

هر دسته شرایط و معیارهای خاص خود را دارد و متقاضیان بر اساس واجد شرایط بودن برای یکی از این برنامه‌ها ارزیابی می‌شوند.

اگر علاقه مند به مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اکسپرس اینتری هستید، دانستن شرایط و معیارهای واجد شرایط بودن بسیار مهم است.

با پر کردن فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا از شرایط خود برای مهاجرت به کانادا مطلع شوید.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه‌ نامزدی استانی کانادا (PNP)

برنامه نامزدهای استانی کانادا (Provincial Nominee Program) برنامه‌ای است که توسط دولت‌های مختلف استانی و منطقه‌ای کانادا با مشارکت دولت فدرال اجرا می‌شود. این برنامه برای جذب کارگران ماهر خارجی برای پر کردن شکاف‌های بازار کار در مناطق خاصی از کانادا طراحی شده است. هر استان و قلمرو قوانین و معیارهای خاص خود را برای انتخاب مهاجران بر اساس توانایی آنها در کمک به اقتصاد محلی دارد. اگر توسط یک استان یا منطقه انتخاب شده باشید، گواهی نامزدی استانی دریافت خواهید کرد که می‌توانید از آن برای درخواست اقامت دائم کانادا استفاده کنید. برنامه PNP یک فرصت عالی برای افرادی با مهارت‌ها و صلاحیت‌های مناسب برای شروع یک زندگی جدید در کانادا است.

به عنوان مثال از مزایای برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا می‌توان سبک زندگی مقرون به صرفه در مقایسه با سایر استان‌های کانادا را ذکر کرد. برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا یکی از بهترین، گسترده‌ترین و راحت‌ترین برنامه استانی در کاناداست که سالانه هزاران نفر را به عنوان نامزد دریافت اقامت دائم به دولت فدرال معرفی میکند. تنوع برنامه‌های مهاجرتی، آب و هوای مطبوع و سطح زندگی بالا، استان بریتیش کلمبیا را به یکی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجرین در دنیا تبدیل کرده است. 

خانواده | سوگیموتو ویزا

صرف نظر از دلایل شما برای مهاجرت به کانادا، برنامه‌ای متناسب با نیازهای شما وجود دارد و با راهنمایی و پشتیبانی صحیح می‌توانید به رویای کانادایی خود برسید.

وب سایت سوگیموتو ویزا | سوگیموتو ویزا

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، اولین قدم ارزیابی و بررسی شرایط شماست!

مسلما انتخاب مسیر مهاجرتی، با استفاده از توصیه‌های یک وکیل مهاجرت با تجربه شانس موفقیت شما را بالاتر خواهد برد.

مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی

دریافت اقامت دائم کانادا از طریق کارآفرینی جزو روش‌های مهاجرت تجاری به کانادا محسوب می‌شود.

 برنامه کارآفرینی کانادا افرادی که تجربه تجاری موفق داشته و همچنین  قصد و توانایی مدیریت فعال یک تجارت کانادایی را دارند جذب می‌کند.

نکته اصلی این برنامه این است که فرد متقاضی باید تاثیر مثبت بر اقتصاد کانادا داشته و فرصت‌های شغلی برای ساکنان کانادا ایجاد کند.

افرادی که قصد دریافت ویزای کارآفرینی کانادا و سرمایه گذاری در کانادا را دارند، اقامت موقت دوساله دریافت خواهند کرد و در طی دو سال فرصت دارند تا بیزنس خود را راه اندازی و مدیریت کنند. 

افرادی که تمامی مراحل کارآفرینی در کانادا را با موفقیت سپری کنند می‌توانند برای اخذ اقامت دائم کانادا برای خود و خانواده درخواست دهند.

مهاجرت به کانادا با سرمایه گذاری

اگر علاقه مند به مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری هستید، برنامه مهاجرت تجاری کانادا می‌تواند گزینه‌های مختلفی را به شما ارائه دهد. یکی از این راه‌ها سرمایه گذاری یا راه اندازی کسب و کار در کانادا است. شما باید شرایط و الزامات برنامه را برآورده کنید، که شامل داشتن حداقل دارایی خالص، تجربه مدیریتی و سرمایه گذاری است.

گزینه دیگر برنامه سرمایه گذار مهاجر کبک است که یک برنامه خاص استان کبک محسوب می‌شود که به حداقل ارزش خالص و سرمایه گذاری در پروژه‌های خاص مستقر در کبک نیاز دارد.

در نهایت، فرآیند مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می‌تواند پیچیده باشد، اما منابع و پشتیبانی برای راهنمایی شما در این زمینه در دسترس هستند. با این حال، اگر شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری را داشته باشید و به این فرآیند متعهد باشید، می‌تواند فرصت خوبی برای زندگی و کار در کانادا باشد و شما را به دریافت اقامت دائم کانادا و در نهایت اخذ شهروندی این کشور برساند.

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

ویزای خوداشتغالی کانادا (Self-employed persons) یک گزینه عالی برای مهاجرت است. به طور کلی، کسانی که در یک زمینه خاص تخصص داشته و شغل مستقلی دارند (در جایی استخدام نیستند)، می‌توانند برای دریافت این نوع ویزا اقدام کنند. این برنامه برای کسانی طراحی شده است که تجربه مرتبط در فعالیت‌های فرهنگی یا ورزشی دارند، یا کسانی که در کشاورزی، خوداشتغال بوده اند.

یکی از شرایط اصلی این برنامه این است که متقاضی  برنامه خوداشتغالی کانادا باید حداقل دو سال تجربه کاری مرتبط با مشاغل موجود در لیست این برنامه داشته باشد یا به مدت دو سال در یک رویداد سطح جهانی در زمینه مورد نظر خوداشتغالی شرکت کرده باشد.

علاوه بر این، باید ثابت کنید که سرمایه کافی برای حمایت از خود و افراد تحت تکفل خود را در بدو ورود به کانادا دارید.

اگر تمام شرایط لازم را داشته باشید و برای برنامه خوداشتغالی تایید شده باشید،  اقامت دائم در کانادا را دریافت خواهید کرد. این برنامه فرصت‌های بسیار خوبی را برای کسانی که تجربه مربوطه را دارند و می‌توانند از طریق خوداشتغالی به اقتصاد کانادا کمک کنند، ارائه می‌دهد.

مهاجرت به کانادا از طریق کار

ویزای کار کانادا یک سند رسمی است که به شما اجازه می دهد به طور موقت در کانادا کار کنید. قبل از درخواست برای ویزای کار، باید یک پیشنهاد شغلی معتبر یا جاب آفر از یک کارفرما در کانادا داشته باشید. بیشتر اجازه‌های کار کانادا مختص  یک کارفرما هستند، در غیر این صورت مجوزهای کار "بسته" نامیده می‌شوند و برای یک شغل خاص در کانادا اعطا می‌شوند.

همچنین شما باید اطمینان حاصل کنید که معیارهای واجد شرایط بودن مشخص شده توسط دولت کانادا مانند مهارت زبان، تجربه کاری و مدارک تحصیلی را دارید.

برای درخواست ویزای کار، باید یک کپی از نامه پیشنهاد شغلی خود را به کارفرمای خود ارائه دهید. هنگامی که کارفرمای شما ارزیابی تاثیر مثبت بر بازار کار (LMIA) را از دولت کانادا دریافت کرد، یک کپی از LMIA و یک نامه پیشنهاد شغلی برای شما ارسال خواهد کرد. سپس می‌توانید برای درخواست ویزای خود اقدام کنید و با ورود به کانادا مشغول به کار شوید.

تفکر برای یافتن راه مناسب | سوگیموتو ویزا

آیا مجموعه مهارت‌هایی دارید که در کانادا مورد تقاضا باشد؟

ما می‌توانیم به شما کمک کنیم بر اساس شرایط و مهارت‌های امروز خود اولین قدم را به سوی زندگی جدید در کانادا بردارید!

ویزای اپن ورک پرمیت کانادا مختص ایرانیان

اپن ورک پرمیت یا اجازه کار آزاد کانادا بسیار ارزشمند است، زیرا به دارندگان آن اجازه می‌دهد تا با هر کارفرمایی در کانادا کار کنند و آزادانه در هر استان و شهر کانادا بنا به صلاحدید خود مشغول به کار و زندگی شوند. برخلاف اکثر اجازه‌های کار، که به یک کارفرمای خاص گره خورده است، اجازه‌های کار آزاد یا اپن ورک پرمیت فرصتی را برای اتباع خارجی فراهم می‌کند تا تجربه کاری در کانادا به دست آورند و شانس آنها را برای اقامت دائم کانادا افزایش دهند.

طبق قانونی که در از ابتدای مارس 2023 دولت کانادا به تصویب رساند، ایرانیانی که با ویزیتور ویزا و یا ویزای تحصیلی در کانادا حضور دارند از اول مارچ 2023 تا آخر فورریه 2024 می‌توانند برای دریافت اپن ورک پرمیت اقدام کنند. 

دارندگان ویزای اپن ورک پرمیت تحت سیاست ‌های مسیر تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم کانادا، برای دریافت PR اقدام کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس

فرآیند مهاجرت از طریق خرید بیزنس می‌تواند پیچیده باشد، اما چندین مزیت مانند کنترل بیشتر و مدیریت کسب و کار توسط خود شما، فرصت به دست آوردن اقامت دائم کانادا و شانس زندگی و کار در کانادا را به همراه دارد. دولت کانادا برنامه‌های مهاجرتی مختلفی را برای حمایت از مهاجرت تجاری ارائه می‌دهد، از جمله برنامه ویزای استارت آپ و برنامه خوداشتغالی.

برای اقامت از طریق خرید بیزینس در کانادا باید یا یک کسب و کار راه اندازی کنید و یا یک بیزنس آماده را خریداری کنید. شما می توانید بیزنس مورد نظر خود را بر اساس استان یا حتی شهر مورد نظر انتخاب کنید.

یک راه دیگر برای یافتن بیزنس مناسب برای خرید ارتباط با یک کارگزار تجاری است. کارگزاران تجاری متخصص یافتن مشاغل برای فروش هستند و به شما در فرآیند خرید بصورت اختصاصی کمک می‌کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

کشور کانادا پذیرش مهاجران از طریق ثبت شرکت و خرید بیزینس در کانادا را اتفاق خوشایندی در جهت رشد اقتصاد کشور قلمداد می‌کند. صاحبان مشاغل و مدیرانی که به قصد خرید بیزینس و یا ثبت شرکت در کانادا قدم در این راه می‌گذارند، می‌توانند برای اخذ ویزای کار اقدام کرده و پس از اینکه شرکت شما در زمان مشخصی به سوددهی رسید، می‌توانید برای درخواست اقامت دائم کانادا اقدام کنید.

ثبت شرکت در کانادا از دو طریق امکان پذیر است : 

  • ثبت شرکت از طریق شرکت ایالتی در کانادا، یا 
  • ثبت شرکت از طریق فدرال در کانادا 

برای مهاجرت به کانادا با ثبت شرکت استان‌هایی مانند بریتیش کلمبیا، جزیره پرنس ادوارد، کبک و نوا اسکوشیا از شرایط مناسبی برای استقرار بیزینس برخوردار هستند.

 مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار ICT 

فرآیند ویزای کاری انتقال درون شرکتی در کانادا موضوعی پرطرفدار در میان افرادی است که به دنبال کار در کانادا هستند. 

ICT یا Intra Company Transfer یک مدل ویزای کار، زیرمجموعه برنامه International Mobility Program یا IMP است، که به صاحبان و کارمندان شرکت‌های بین‌المللی و واجد شرایط اجازه می‌دهد که مشاغل خود را به کانادا منتقل کنند و از این طریق اجازه کار دریافت کنند.

این ویزا که با کد C12 شناخته می‌شود به متقاضیان اجازه می‌دهد تا برای مدت محدودی به کانادا منتقل شوند. فرآیند دریافت ویزای کاری انتقال درون شرکتی ساده نیست و شامل چندین مرحله است. متقاضیان باید شرایط لازم را داشته باشند، درخواست خود ارسال کنند و مدارک پشتیبانی را ارائه دهند. زمان پردازش بسته به حجم درخواست‌های دریافتی توسط مرکز پردازش ویزا متفاوت است، اما معمولاً حدود چهار تا شش ماه طول می‌کشد. اطمینان از ارسال تمام اطلاعات مورد نیاز و اسناد پشتیبان ارائه شده باعث می‌شود تا از هرگونه تاخیر در روند بررسی درخواست جلوگیری شود.

 مهاجرت به کانادا از طریق  ویزای کار IMP

نکته بسیار مهمی که در تعریف برنامه مهاجرتی IMP کانادا International Mobility Program وجود دارد این است که این برنامه به کارفرمای کانادایی این امکان را می‌دهد که نیروی کار موقت خارجی را بدون ارزیابی تأثیر بازار کار (LMIA) استخدام کند. 

این برنامه برای کسانی مناسب است که می‌خواهند در یک زمینه حرفه‌ای تجربه کاری در کانادا به دست آورند. درخواست برای این ویزا می‌تواند یک راه عالی برای دستیابی به اقامت دائم کانادا با ایجاد تجربه کاری در کانادا باشد. برای دریافت ویزای IMP کانادا، به یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی نیاز دارید که برای ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) درخواست داده است. هنگامی که کارفرما LMIA را دریافت کرد، می‌توانید از طریق برنامه IMP برای اجازه کار اقدام کنید. زمان پردازش ویزای IMP می‌تواند متفاوت باشد، اما معمولاً سریعتر از سایر انواع اجازه‌های کاری است. اگر به دنبال کسب تجربه کاری در کانادا و احتمالاً اقامت دائم هستید، درخواست ویزای IMP کانادا یک راه عالی برای شروع است.

 مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار C10

برنامه دریافت اجازه کار در کانادا از طریق Significant Benefit Work  برای جذب افرادی طراحی شده است که می‌توانند به طور قابل توجهی به اقتصاد کانادا کمک کنند و مهارت‌های منحصر به فردی دارند که به راحتی در نیروی کار کانادا یافت نمی‌شود. برای واجد شرایط بودن، افراد باید یک پیشنهاد شغلی در کانادا دریافت کرده باشند و دارای تخصصی باشند که بتواند منافع اقتصادی، اجتماعی یا فرهنگی قابل توجهی را برای این کشور فراهم کند. این برنامه یک گزینه سریع برای افراد واجد شرایط برای دریافت اجازه کار ارائه می‌دهد که سپس می‌تواند منجر به دریافت اقامت دائم کانادا شود. با این برنامه، کانادا قصد دارد افرادی را جذب کند که می‌توانند در رشد و تنوع اقتصاد خود و همچنین کسب مهارت ها و تجربه کاری ارزشمند کمک کنند.

مدرک ارزیابی تاثیر بر بازار کار (LMIA)

ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) سندی است که کارفرمایان در کانادا قبل از استخدام کارگران خارجی باید آن را دریافت کنند. این ارزیابی توسط Employment and Social Development Canada (ESDC) انجام می‌شود تا اطمینان حاصل شود که شهروندان کانادایی و ساکنان دائمی برای فرصت‌های شغلی توجه اولیه دارند. فرآیند دریافت LMIA شامل مراحل درخواست و ارزیابی دقیق است، که در آن کارفرما باید نشان دهد که تلاش‌های قابل توجهی برای استخدام کارگران کانادایی انجام داده است اما نتوانسته است نامزدهای بالقوه را پیدا کند. آنها همچنین باید نشان دهند که استخدام کارگران خارجی هیچ اثر نامطلوبی بر فرصت های شغلی یا شرایط کاری کانادایی ها نخواهد داشت. به طور خلاصه، LMIA ابزار مهمی است که توسط دولت کانادا برای مدیریت بازار کار کشور و تشویق کارفرمایان به استخدام کانادایی‌ها در ابتدا استفاده می‌شود.

گروه موفق کاری | سوگیموتو ویزا

آیا به دنبال تحصیل در خارج از کشور و ایجاد شغل در کانادا هستید؟

کارشناسان ما می‌توانند شما را در فرآیند ویزای دانشجویی راهنمایی کرده و به شما در یافتن فرصت‌هایی برای تحصیل و کار در کانادا کمک کنند. از خدمات گروه مهاجرتی سوگیموتو ویزا برای انتخاب بهترین روش مهاجرت به کانادا بهره‌مند شوید.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

برای دریافت PR کانادا از طریق اجازه تحصیل، متقاضیان باید دستورالعمل های خاصی را دنبال کنند. 

در مرحله اول، آنها باید برای استادی پرمیت درخواست دهند و توسط یک موسسه آموزشی تعیین شده (DLI) در کانادا پذیرفته شوند. در حین پیگیری دوره، آنها می‌توانند به صورت پاره وقت کار کنند و تجربه کاری مرتبط را به دست آورند که در هنگام درخواست برای اقامت دائم مفید خواهد بود. پس از اتمام تحصیلات خود، آنها باید برای اجازه کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) درخواست دهند و حداقل یک سال تمام وقت کار کنند. 

پس از کسب تجربه کاری کافی، می‌توانند برای اقامت دائم از طریق برنامه کلاس تجربه کانادا (CEC) که به طور خاص برای کسانی که تجربه کاری در کانادا دارند طراحی شده است، درخواست دهند. برنامه CEC یکی از سریع ترین راه ها برای اخذ اقامت دائم در کانادا است. توجه به این نکته مهم است که معیارهای واجد شرایط بودن برای اقامت دائم ممکن است بر اساس شرایط فردی متفاوت باشد، بنابراین توصیه می شود برای مشاوره شخصی با یک مشاور مهاجرت یا وکیل واجد شرایط مشورت کنید.

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی | اینساید کانادا

برای تغییر وضعیت ویزای توریستی به استادی پرمیت پس از ورود به کانادا، باید چند مرحله را دنبال کنید. 

در مرحله اول، شما باید در زمانی که در کانادا هستید، قبل از منقضی شدن ویزیتور ویزای فعلی خود، برای دریافت اجازه تحصیل اقدام کنید. شما باید مدارک لازم مانند نامه پذیرش از یک مؤسسه آموزشی تعیین شده، اثبات بودجه و پاسپورت معتبر را ارائه دهید. توجه به این نکته ضروری است که تا زمانی که اجازه تحصیل شما تایید نشده باشد، نمی توانید شروع به تحصیل کنید. 

در مرحله دوم، باید هزینه‌های مورد نیاز را پرداخت کنید و منتظر تصمیم گیری در مورد درخواست خود باشید. اگر درخواست استادی پرمیت شما تایید شود، باید پس از پایان اعتبار مجوز، تحصیل را متوقف کنید. 

در نهایت، اگر می‌خواهید پس از اتمام تحصیلات خود در کانادا بمانید، باید برای اجازه جدید درخواست دهید یا اجازه تحصیل خود را قبل از انقضای آن تمدید کنید.

اجازه کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP)

اجازه کار پس از فارغ التحصیلی (Post Graduation Work Permit) یک برنامه مهاجرتی به کانادا است که به دانشجویان بین المللی که تحصیلات خود را از موسسات واجد شرایط به پایان رسانده‌اند، اجازه می‌دهد تا برای دوره ای از 8 ماه تا 3 سال در کانادا کار کنند. مدت اعتبار PGWP به مدت زمان برنامه تحصیلی دانشجو بستگی دارد. واجد شرایط بودن دانش آموز برای PGWP بر اساس عواملی مانند طول دوره برنامه، نوع موسسه‌ای که در آن تحصیل کرده و محل موسسه خود است. درخواست برای PGWP باید ظرف 180 روز پس از اتمام برنامه دانشجو انجام شود و دانشجو باید مجوز تحصیل معتبر و دیپلم یا مدرک اخیر داشته باشد. PGWP برای دانشجویان بین المللی بسیار سودمند است زیرا به آنها کمک می کند تا تجربه کاری کانادایی را به دست آورند و واجد شرایط اقامت دائم در کانادا شوند.

اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل

کانادا یک مقصد ایده آل برای دانشجویان بین المللی است که می‌خواهند تحصیلات خود را ادامه دهند و همزمان اقامت دائم کانادا را به دست آورند. از طریق برنامه اجازه تحصیل، دانشجویان بین المللی می‌توانند آرزوهای علمی خود را دنبال کنند و در عین حال در کانادا مستقر شوند. 

دانشجویان بین المللی پس از فارغ التحصیلی می‌توانند از طریق یکی از برنامه‌های زیر در کانادا بمانند و سپس برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنند. 

  • برنامه اکسپرس انتری
  • تجربه کانادایی (Canadian Experience Class)
  • نیروی کار ماهر فدرال (Federal Skilled Worker)
  • نیروی کار ماهر فنی فدرال (Federal Skilled Trades Class)
  • برنامه‌های مهاجرتی استانی (Provincial Nominee Programs)

 مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ 

برنامه اسپانسرشیپ خانواده فرصت‌هایی را برای شهروندان واجد شرایط کانادا و مقیمان دائمی فراهم می‌کند تا از اعضای خانواده خود برای اقامت دائم در کانادا حمایت کنند. هدف این برنامه گردآوری مجدد خانواده‌ها است زیرا زندگی مشترک یک جنبه اساسی از زندگی خانوادگی و ارزش مرکزی جامعه کانادا است.

تحت این برنامه، شهروندان کانادایی و مقیم دائم می‌توانند از همسر، شرکای معمولی، فرزندان تحت تکفل، والدین و پدربزرگ و مادربزرگ خود حمایت کنند تا اقامت دائم کانادا را بگیرند. این برنامه همچنین به حمایت سایر اقوام واجد شرایط مانند خواهر و برادر یتیم، خواهرزاده‌ها، برادرزاده‌ها و نوه‌ها اجازه می‌دهد. برنامه حمایت از خانواده نه تنها به خانواده‌ها کمک می‌کند تا با هم زندگی کنند، بلکه به ایجاد جوامع کانادایی قوی‌تر نیز کمک می کند.

علاوه بر این، این برنامه الزامات خاصی دارد که اسپانسر (ها) و اعضای خانواده حمایت شده باید آنها را برآورده کنند. این الزامات شامل آستانه درآمد، سن، وضعیت رابطه و موارد دیگر است. قبل از درخواست، مهم است که این الزامات را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که هم اسپانسر(ها) و هم اعضای خانواده تحت حمایت آنها را برآورده می‌کنند.

شهروندی کانادا

 دریافت شهروندی کانادا از راه‌های مختلفی از جمله تولد در کانادا، داشتن والدینی که شهروند کانادا هستند یا از طریق فرآیند اخذ تابعیت،امکان پذیر است. برای واجد شرایط بودن اخذ شهروندی کانادا، باید شرایط خاصی از جمله سن، مهارت زبان و اقامت را داشته باشید. متقاضیان همچنین باید در آزمون شهروندی شرکت کرده تا دانش خود را در مورد قوانین، دولت، تاریخ و ارزش های کانادا نشان دهند.

به طور کلی، دریافت شهروندی کانادا مزایا و فرصت‌های متعددی را فراهم می‌کند. شهروندان کانادایی با دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی، آموزش، فرصت‌های شغلی و آزادی سفر، به مزایای دنیای واقعی دسترسی دارند که می‌تواند به آنها کمک کند آینده‌ای روشن برای خود و خانواده‌شان بسازند.

 شهروندان کانادایی از کیفیت زندگی بالایی برخوردار بوده و بخشی از یک جامعه پذیرا و متنوع می‌شوند.

در فرآیند درخواست شهروندی کانادا باید از قبل شروع به آماده سازی مدارک کنید زیرا این فرآیند می‌تواند زمان زیادی را ببرد. ابتدا باید تمام مدارک مورد نیاز را با دقت جمع آوری کنید. از جمله مدارک مورد نیاز برای ارسال درخواست شهروندی پاسپورت، کارت اقامت دائم و برخی دیگر از مدارک است. همچنین شرکت در آزمون شهروندی کانادا و سپس مراسم سوگند شهروندی را باید بجا آورید.

مراحل اقدام برای ویزای استارتاپ

جلسه مشاوره

در یک یا چند جلسه مشاوره با مشاور رسمی مهاجرت کانادا و مشاورین کسب و کار ما، با تمامی زوایای پروژه‌های استارتاپی در کانادا و ویزای استارتاپ آشنا می‌شوید

ایده استارتاپی

یک ایده استارتاپی واقعی با توجه به پیشینه حرفه‌ای، تحصیلی و تحقیقاتی شما انتخاب و امکان‌سنجی می‌گردد. این ایده باید در فضای کسب و کار آمریکای شمالی تعریف شود و تحقیقات اولیه بازار روی طرح انجام می‌شود.

تشکیل تیم

یک تیم استارتاپی از 2 تا 5 نفر افرادی که پیشینه‌ی آنها با موضوع ایده استارتاپی همخوانی داشته باشد و قصد همکاری واقعی در پروژه را داشته باشند تشکیل می‌گردد.

بیزنس پلن

بیزنس پلن یابرنامه کسب و کار پروژه استارتاپی توسط تیم تحقیق و توسعه‌ی ما نوشته می‌شود. تیم تحقیق و توسعه‌ی ما با سالها تجربه در زمینه استارتاپ‌های کانادایی و آمریکایی ازپیشتازان عرصه استارتاپ در آمریکای شمالی هستند که بیزنس پلن و پیچ دِک استارتاپ شما را با همکاری شما و با در نظر گرفتن جزئیات طرح آماده می‌کنند.

نامه حمایتی

تیم تحقیق و توسعه با ارسال بیزنس پلن و پیچ دِک تأییده شده به سازمان‌های مورد تأیید، و دفاع ازپروژه، نامه حمایتی (Supporting Letter) استارتاپ شما را در سریع‌ترین حالت ممکن دریافت میکنند.

تهیه مدارک ویزا

با دریافت نامه حمایتی، حال نوبت به اقدام برای ویزای استارتاپ می‌رسد. در این مرحله شما بایدتمامی مدارک مورد نیاز برای اقدام ویزا برای خود و خانواده را آماده کنید. از جمله مهم‌ترین این مدارک نمره زبان حداقل CLB5 برای اعضای تیم استارتاپی می‎‌باشد.

اقدام ویزای استارتاپ

در مرحله اقدام برای ویزای استارتاپ، می‌توان برای ویزای کار نفرات اصلی (Essential Members) تیم استارتاپی اقدام کرد. اقدام برای ویزای کار باید با توجه به سیاست‌های از قبل تعیین‌شده تیم باشد، چرا که اقدام برای ویزای کار مزایا و معایب خاص خودش را دارد.

ورود به کانادا

بعد از تأیید ویزای استارتاپ، شما به همراه خانواده خود می‌توانید با ویزای اقامت دائم (PR) وارد کاناداشوید و طرح استارتاپی خود را شروع کنید.

اگر شما یک کارآفرین با یک ایده کسب و کار نوآورانه هستید، ما به شما کمک می‌کنیم از طریق برنامه ویزای استارتاپ به اقامت دائم کانادا برسید!

شروع کن

سایر روش‌های مهاجرتی

بیشتر